High school football scores: Week 4

Please send scores and corrections to [email protected].

Thursday, September 15

RED NORTH-CENTRAL

Senn vs. Amundsen at Winnemac, 4:15

RED SOUTH-CENTRAL

Chicago Richards vs. UP-Bronzeville at Eckersall, 4:15

RED WEST

Kennedy vs. Raby at Lane, 7:15

BLUE CENTRAL

Golder vs. Noble Academy at Lane, 4:15

BLUE SOUTHEAST

Bowen vs. Chicago Military at Stagg, 4:15

DuSable vs. Fenger at Gately, 4:15

Washington vs. Harlan at Gately, 7:15

WEST SUBURBAN GOLD

Morton vs. Leyden at Triton, 6

NONCONFERENCE

Barrington at Evanston, 7

Buffalo Grove at Deerfield, 7

Conant at Vernon Hills, 7

Elk Grove at Niles West, 7

Fremd at New Trier, 7

Hoffman Estates at Maine East, 7

Joliet Central at Oswego East, 6

Joliet West at West Aurora, 7

Palatine at Glenbrook South, 7

Plainfield East at Yorkville, 7

Plainfield South at Plainfield North, 7

Prospect at Maine South, 7

Romeoville at Oswego, 7

Friday, September 16

RED CENTRAL

UIC Prep vs. Rowe-Clark at Lane, 4:15

RED NORTH

Lane at Taft, 7:30

Young vs. Clark at Lane, 7:15

RED NORTH-CENTRAL

Von Steuben at Steinmetz, 4:15

RED SOUTH

Kenwood vs. Hubbard at Gately, 7:15

Simeon at Brooks, 4:15

RED SOUTH-CENTRAL

Hyde Park at Perspectives, 7:30

King vs. Dunbar at Eckersall, 4:15

BLUE CENTRAL

Johnson vs. Butler at Gately, 4:15

BLUE SOUTHWEST

Englewood STEM at Back of the Yards, 4:15

Gage Park at Solorio, 7:15

CCL-ESCC BLUE

Marist at Mount Carmel, 7:30

CCL-ESCC GREEN

Notre Dame at Nazareth, 7

St. Rita at Benet, 7:30

CCL-ESCC ORANGE

Joliet Catholic at Providence, 7:30

Montini at St. Laurence, 7:30

CCL-ESCC PURPLE

Carmel vs. St. Viator at Forest View, 7

CCL-ESCC RED

Leo at DePaul Prep, 7

CCL-ESCC WHITE

Fenwick at De La Salle, 7:30

Marmion at St. Ignatius, 7:30

DUKANE

Geneva at Wheaton-Warrenville South, 7

Glenbard North at St. Charles East, 7

Lake Park at Batavia, 7

Wheaton North at St. Charles North, 7

DUPAGE VALLEY

Metea Valley at DeKalb, 7

Naperville North at Neuqua Valley, 7

Waubonsie Valley at Naperville Central, 7

FOX VALLEY

Crystal Lake Central at Hampshire, 7

Crystal Lake South at Dundee-Crown, 7

Huntley at Burlington Central, 7

Prairie Ridge at Jacobs, 7

ILLINOIS CENTRAL EIGHT

Herscher at Coal City, 7

Lisle at Streator, 7

Manteno at Reed-Custer, 7

Wilmington at Peotone, 7

KISHWAUKEE BLUE

Harvard at Rochelle, 7

Johnsburg at Marengo, 7

KISHWAUKEE WHITE

Ottawa at Sycamore, 7

Woodstock at Kaneland, 7

Woodstock North at Morris, 7

METRO SUBURBAN BLUE

Aurora Central at Elmwood Park, 6

IC Catholic at Ridgewood, 7:15

Wheaton Academy at Bishop McNamara, 6:30

METRO SUBURBAN RED

Aurora Christian at Riverside-Brookfield, 7:15

St. Francis at Chicago Christian, 7:15

NORTH SUBURBAN

Libertyville at Lake Forest, 7

Mundelein at Waukegan, 7

Warren at Stevenson, 7

Zion-Benton at Lake Zurich, 7

NORTHERN LAKE COUNTY

Antioch at North Chicago, 7

Grant at Wauconda, 7

Grayslake Central at Grayslake North, 7

Round Lake at Lakes, 7

SOUTH SUBURBAN BLUE

Lemont at Bremen, 6

TF North at Hillcrest, 6

TF South at Oak Forest, 6:15

SOUTH SUBURBAN RED

Eisenhower at Oak Lawn, 6:30

Evergreen Park at Richards, 6:30

Shepard at Reavis, 7

SOUTHLAND

Rich Township at Thornton, 6

Thornwood at Crete-Monee, 6

SOUTHWEST SUBURBAN BLUE

Homewood-Flossmoor at Lockport, 6:30

Sandburg at Bolingbrook, 6

SOUTHWEST SUBURBAN RED

Bradley-Bourbonnais at Lincoln-Way West, 7:30

Stagg at Lincoln-Way Central, 7:30

UPSTATE EIGHT

Bartlett at Elgin, 7:30

Fenton at West Chicago, 7

Glenbard East at East Aurora, 7

Glenbard South at Streamwood, 7

Larkin at South Elgin, 7

WEST SUBURBAN GOLD

Proviso East at Addison Trail, 6

Willowbrook at Downers Grove South, 7:30

WEST SUBURBAN SILVER

Downers Grove North at York, 7:30

Glenbard West at Proviso West, 7:30

Lyons at Oak Park-River Forest, 7:30

NONCONFERENCE

Andrew at Lincoln-Way East, 7

Annawan-Wethersfield at Ottawa Marquette, 7

Argo at Tinley Park, 7

Bismarck-Henning at Momence, 7

Christ the King at St. Edward, 7:30

Dwight at Oakwood, 7

Georgetown at Seneca, 7

Hersey at Highland Park, 7

Hinsdale South at Hinsdale Central, 7:30

LaSalle-Peru at Plano, 7:15

Marian Central at Appleton West, Wis., 7:30

Peoria Manual at Kankakee, 7

Plainfield Central at Minooka, 7

Rolling Meadows at Glenbrook North, 7

Schaumburg at Niles North, 7

Walther Christian at Hope Academy, 7

Wheeling at Maine West, 6:30

Saturday, September 17

RED CENTRAL

Catalyst-Maria vs. Woodlawn at Eckersall, 10 a.m.

Pritzker vs. Hansberry at Gately, 10 a.m.

Speer vs. Rauner at Winnemac, 10 a.m.

RED NORTH

Westinghouse vs. Phillips at Gately, 1

RED NORTH-CENTRAL

Mather vs. Sullivan at Winnemac, 4

Schurz vs. Lake View at Winnemac, 1

RED SOUTH

Morgan Park vs. Curie at Lane, 7:15

RED SOUTH-CENTRAL

Ag. Science vs. Bogan at Stagg, 1

RED SOUTHEAST

Corliss vs. Vocational at Eckersall, 1

Dyett vs. Julian at Gately, 4

Goode vs. Comer at Eckersall, 4

South Shore vs. Carver at Gately, 7

RED WEST

Bulls Prep vs. Crane at Orr, 1

Lincoln Park vs. Payton at Lane, 4

Little Village vs. North Lawndale at Westinghouse, 1

BLUE NORTH

Chicago Academy vs. Foreman at Lane, 10 a.m.

Marine vs. Prosser at Westinghouse, 10 a.m.

Roosevelt vs. Clemente at Lane, 1

BLUE SOUTHWEST

Lindblom vs. Tilden at Stagg, 4

BLUE WEST

Collins at Orr, 10 a.m.

Kelly vs. Phoenix at Orr, 4

CCL-ESCC BLUE

Brother Rice at Loyola, 1:30

CCL-ESCC PURPLE

Marian Catholic at St. Patrick, 1

FOX VALLEY

Cary-Grove at McHenry, 1

SOUTHLAND

Thornridge at Bloom, noon

NONCONFERENCE

Normal West at Richmond-Burton, 3

Read More

Leave a Comment

Your email address will not be published.