High school football scores: Week 6on April 23, 2021 at 10:17 pm

Please send scores and corrections to preps@suntimes.com.

Thursday, April 22

CHICAGO LAKE STREET

Hyde Park vs. Butler at Eckersall

CHICAGO MADISON STREET

Senn vs. Marine at Winnemac

ILLINI BIG SHOULDERS

Hyde Park vs. Butler at Eckersall

ILLINI GREAT LAKES

Ag. Science vs. Catalyst Maria at Gately

ILLINI SECOND CITY

Julian vs. Vocational at Gately

Friday, April 23

CHICAGO LAKE STREET

South Shore vs. Bowen at Eckersall

Fenger vs. Corliss at Getely

CHICAGO MADISON STREET

Taft-B at Chicago Academy

Pritzker vs. Foreman at Lane

CHICAGO STATE STREET

Clemente vs. UIC Prep at Lane

ILLINI GREAT LAKES

Bogan vs. Comer at Stagg

ILLINI HEARTLAND

Juarez vs. Prosser at Rockne

ILLINI LAND OF LINCOLN

Lincoln Park at Lane

Phillips at Taft

ILLINI PRAIRIE STATE

Bulls Prep vs. Orr at Rockne

ILLINI RED BIRD

Curie vs. Simeon at Gately

ILLINI WINDY CITY

Sullivan vs. Schurz at Winnemac

CCL/ESCC BLUE

Mount Carmel at Brother Rice

Loyola at Marist

CCL/ESCC GREEN

St. Rita at Notre Dame

Montini at Providence

CCL/ESCC ORANGE

De La Salle at St. Laurence

CCL/ESCC PURPLE

St. Viator at Carmel

CCL/ESCC RED

Marian Catholic vs. Leo at St. Rita

St. Joseph at DePaul Prep

CCL/ESCC WHITE

Marmion at Joliet Catholic

St. Ignatius vs. Fenwick at Triton

CSL

New Trier vs. Maine West

DUKANE

at NIU

Batavia vs. Wheaton North

St. Charles North vs. Wheaton Warrenville South

Geneva vs. Glenbard North

INTERSTATE EIGHT

Kaneland at LaSalle-Peru

Morris vs. Sandwich

Ottawa at Rochelle

Sycamore at Plano

METRO SUBURBAN BLUE

Aurora Christian at Chicago Christian

Aurora Central at Westmont

IC Catholic at Riverside-Brookfield

McNamara at St. Francis

Wheaton Academy at Elmwood Park

METRO SUBURBAN RED

Ridgewood at St. Edward

MID-SUBURBAN

Prospect at Barrington

NORTH SUBURBAN

Libertyville at Warren

Stevenson at Lake Zurich

Mundelein at Zion-Benton

Waukegan at Lake Forest

NORTHERN LAKE COUNTY

Grant at Wauconda

Grayslake Central at Grayslake North

Lakes at Antioch

Round Lake at North Chicago

SANGAMON VALLEY

Dwight at Momence

Senecat at Iroquois West

Watseka at Clifton Central

SOUTH SUBURBAN BLUE

TF North at Bremen

TF South at Lemont

Tinley Park at Oak Forest

SOUTH SUBURBAN RED

Evergreen Park at Eisenhower

Oak Lawn at Argo

SOUTHWEST PRAIRIE EAST

Plainfield Central at Joliet West

Plainfield East at Joliet Central

Plainfield South at Romeoville

SOUTHWEST PRAIRIE WEST

Oswego at Minooka

Plainfield North at Yorkville

SOUTHWEST SUBURBAN BLUE

Bolingbrook at Andrew

Homewood-Flossmoor at Lincoln-Way Central (canceled)

Lincoln-Way East at Lincoln-Way West

Lockport at Stagg

Sandburg at Bradley-Bourbonnais

UPSTATE EIGHT

East Aurora at West Chicago

Bartlett at South Elgin

Elgin at Larkin

Glenbard East at Glenbard South

Streamwood at Fenton

WEST SUBURBAN GOLD

Addison Trail at Morton

Downers Grove South at Downers Grove North

Leyden at Hinsdale South

Willowbrook at Proviso East

WEST SUBURBAN SILVER

Proviso West at York

Hinsdale Central at Lyons

NONCONFERENCE

Evanston at Lincoln-Way Central

New Trier vs. Maine West

Maine South at Naperville Central

West Aurora at Prairie Ridge

Crystal Lake Central at Hampshire

Burlington Central at McHenry

Crystal Lake South at Dundee-Crown

Marengo at Richmond-Burton

Woodstock North at Woodstock

Harvard at Johnsburg

Cary-Grove at Oswego East

Saturday, April 24

CHICAGO MICHIGAN AVENUE

Little Village vs. Gage Park at Rockne

Dyett vs. Kelly at Stagg

CHICAGO STATE STREET

North Lawndale vs. Collins at Rockne

ILLINI BIG SHOULDERS

UP-Bronzeville vs. Dunbar at Eckersall

King at Lindblom

ILLINI GREAT LAKES

Johnson vs. Goode at Stagg

ILLINI HEARTLAND

Rauner at ITW Speer

Kennedy at Steinmetz

ILLINI LAND OF LINCOLN

Raby at Westinghouse

ILLINI PRAIRIE STATE

Clark vs. Young at Rockne

Payton at Solorio

ILLINI RED BIRD

Hubbard vs. Kenwood at Gately

Morgan Park vs. Perspectives at Gately

ILLINI SECOND CITY

Washington vs. Harlan at Eckersall

Carver vs. Brooks at Gately

ILLINI WINDY CITY

Von Steuben vs. Lake View at Winnemac

Mather vs. Amundsen at Winnemac

CCL/ESCC ORANGE

Benet at Nazareth

CCL/ESCC PURPLE

Marian Central vs. St. Patrick at Triton

SOUTH SUBURBAN RED

Reavis vs. Shepard at Eisenhower

SOUTHLAND

Bloom at Thornton

Kankakee at Crete-Monee

WEST SUBURBAN SILVER

Oak Park at Glenbard West

NONCONFERENCE

Walther Christian at Hope Academy

Richards at Hillcrest

Read More

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *